Star Wars: Squadrons

Publikoval limacool 19. 6. 2020 v PCPS4XBOX

Posledních několik týdnů nám přineslo oznámení spousty herních novinek. Mě osobně nejvíce zaujal remake Mafie 1, o kterém jsem psal zde, ale jako velký fanoušek světa Star Wars jsem nemohl přehlédnout oznámení připravované hry Star Wars: Squadrons.

O co se jedná? Star Wars: Squadrons, od společnosti EA, je nová Star Wars hra z prostřední vesmírných stíhačů. Hra výjde 2. října 2020 na platformy PC, PS4 a Xbox ONE a všech platformách si jí budeme mít možnost vychutnat i ve VR! O hře toto zatím moc nevíme, nicméně je již jasné, že bude obsahovat jak singleplayer, tak multiplayer a v něm několik herních módu. Co se týče děje, ten je zasazen po Epizodě 6 a měli bychom se dočkat i znamých postav.

Hera Syndulla (druhá zprava), která byla jednou z hlavních hrdinek seriálu Rebels, se objeví ve hře Star Wars: Squadrons!

Singleplayer i multiplayer se bude odehrávat ve vesmíru. Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního, ovšem to, že bude z pohledu první osoby, dodá hře velice zajímavý prvek. Singleplayerovou kampaň si užijeme z obou stran konfliktu. Budeme tak moci pomáhat ve vytvoření Nové republiky a zároveň se snažit zuby nehty zachránit rozpadající se Impérium. To budeme dělat z prostředí kokpitů znamých stíhačů – TIE na stráně Impéria a ikonického X-wingu jako pilot Nové republiky.

Imperiální Titan Squadron (letka), které budete ve hře součástí!

Na co se ale já osobně velim těším je multiplayer. Čekají nás 5v5 vesmírné bitvy. A nepůjde jen o bezhlavé střílení. Ve hře je totiž několik druhů stíháčů na výběr: běžný Fighter (stíhač), Interceptor (zde mě trochu zrazuje čeština a nedostatek znalosti letecké terminologie, ale je to také stíhací letoun, nicméně rychlejší než “Fighter”), Support (letecká podpora, z ukázky to vypadá, že bude možnost přidat štíty přátelské jednotce, ale na to jak přesně bude fungovat si musíme počkat) a Bomber (klasický bombardér), takže bude záležet na rozložení typů strojů v letce. Já osobně se velice těším na Tie Interceptor, je to jedna z mých oblíbených vesmírných stíhaček! Kromě širokého výběru také budeme mít možnost přispůsobit si dle vlastní představy nejen piloty, ale i stroje, ve kterých budeme létat. A vypadá to, že tyto modifikace bude možné získat hraním hry, takže by hra nemusela obsahovat zbytečné mikrotransakce (a pokud ano, tak je nebude nutné využít, takže alespoň tak)! Hra zatím představila dva multiplayer módy. Klasický 5v5 team deathmatch, kde bude záležet na leteckých schopnostech jednotlivých pilotů a “Fleet Battles”, kde se jedná o bitvu v několika fázích, kde bude za úkol zničit hlavní nepřátelskou loď. Ještě předtím ale musíme zničit nepřátelská doprovodná plavidla a zároveň chránit svá vlastní. Zde půjde i o taktiku každého týmu, na což se osobně velmi těším. A dobrá zpráva nakonec! Tento mód si užijí i ti, kteří nebudou mít další 4 kamarády, co tuto hru hrají. Půjde se totiž připojit i sám!

Na závěr bych chtěl napsat ještě mé osobní pocity. Na hru se velmi těším. Vesmírná Star Wars multiplayer akce z první osoby bude vítáným přínosem do mé Steam knihovny a až výjde, snad sesmolím i nějakou tu recenzi!