Novinky o Mafia: Definitive Edition

Publikoval limacool 24. 6. 2020 v PCPS4XBOX

O remaku kultovní hry Mafie 1 z roku 2002 toho zatím moc nevíme, i když zbývají pouhé dva měsíce do vydání této nové verze. O tom, co jsme se dozvěděli z oficiálního oznámení a cinematic traileru jsem psal zde, ale od té doby bylo zveřejněno dalších pár novinek.

Začnu tím, co je pro fanoušky z našich luhů a hájů nejdůležitější, dabingem. Po oznámení Mafia: Definitive Edition, kde byl dabing potvrzen, začali fanoušci doslova “bombardovat” Petra Rychlého, který v původní hře daboval Paulieho, zda si svou roli zopakuje. K jejich zklamání se vyjádřil tak, že ho bohužel v této nové verzi neuslyšíme. To se ale změnilo před několika dny, kdy na Instagramu fanouškovi v soukromé zprávě a následně v komentářích potvrdil, že si tuto ikonickou roli zopakuje. Tím se začalo ještě více spekulovat, zda si Marek Vašut zopakuje postavu hlavního hrdiny, Thomase Angela. Tento herec se ale sociálním sítím vyhýbá, fanoušci se ale jeho vyjádření dočkali. Týdeník Reflex ho totiž kontaktoval a sám Vašut na toto téma řekl: „Jestli budu dabovat Mafii? Bez komentáře! Obraťte se na společnost Cenega Czech.” V tomto vyjádření je více než se na první pohled zdá. Kromě toho, že to nepopřel, zároveň odkázal na distributora této hry a tak to vypadá, že se ho přeci jen dočkáme. Je to ale potřeba brát s rezervou, dokud dabéři nebudou oznámeni oficiálně.

Petr Rychlý svou účast na dabingu nejprve popíral…
… po pár týdnech ale potvrdil svoje zapojení v remaku a zlepšil den mnoha fanoušků!

Další informace, tentokrát o hře samotné, přinesl zahraniční server USgamer, který vyzpovídal ředitele studia Hangar 13 Hadena Blackmana. Ten sdělil několik zajímavých věcí. Velice důležité je, že vývojáři hrou chtějí uspokojit jak původní fanoušky Mafie, tak zaujmout i nové hráče. Není tajemství, že původní hra nebyla lehká. Stačilo jet na červenou, překročit o pár kilometrů povolenou rychlost a když vás viděl policista, už vám hrozilo pokuta. A to nemluvím autech – s horším typem vyjet Giuliano Bridge nebylo jednoduché a na ovládání bylo potřeba si zvyknout, přeci jenom ve 30. letech byla auta poněkud jiná než nyní. Vývojáři se to rozhodli zachovat. Aby neodradili nové hráče, kteří původní hru nehráli, budou tyto možnosti volitelné. Dále se rozpovídal o příběhu. Ten bude rozšířen. Konkrétně se máme dočkat více Sáry, která sice v původním příběhu hrála velkou roli, ale moc jsme jí tam neviděli. Měli bychom tak lépe pochopit motivace Thomase Angela. Stejně tak by měli být přidané mise v rámci války mezi Salierim a Morellem. U nich se ale vývojáři poučili a na rozdíl od Mafie 3 budou více kreativní. Důležitou součástí příběhu jsou také cutscény. Zde se nemusíme obávat, režíruje je Tomáš Hřebíček, který pracoval již na původní Mafii 1! Dále se změní střelba. Její fungování bude velmi podobné jako v Mafii 3. Přestřelky nicméně nebudou tak divoké a má být poznat rozdíl v tom, že zatímco Thomas Angelo byl původně taxikář, hlavní hrdina Mafie 3 Lincoln Clay byl voják. Nebude to znamenat nepřesné zbraně, pouze jiný styl střelby.

Hlavní hrdina Thomas Angelo a Sára, která by měla dostat v remaku více prostoru.

Všechny novinky zatím vypadají skvěle. A já musím říct, že všechna ta nostaligie při psaní článků a sledování novinek mě dovedla k tomu, že jsem si původní hru koupil na Steamu a po dlouhé době začal hrát. Takže se v rámci recenze dočkáte i porovnání obou verzí!