Co víme o remaku Mafie 1?

Publikoval limacool 14. 6. 2020 v PCPS4XBOX

V půlce května jsme se dočkali oznámení o remaku Mafie 1 a remasteru následujích dvou dílu. Jelikož rozdíly v Mafii 2 a 3 jsou od původních verzí spíše kosmetické, v tomto článku si rozebereme, co o remaku kultovní Mafie 1 víme.

Jeden z odhalených screenshotů ukazující dechberoucí verzi Lost Heaven.

Začneme tím základním. Hra bude vydána 28. srpna tohoto roku na PC (Steam i Epic Games), PS4 a Xbox One za cenu 39,99 €. Hra jde koupit samostatně nebo v balíčku s Mafií 2 a 3. Hra bude obsahovat kompletní českou lokaliaci, včetně dabingu. Zda Tommyho Angela bude znovu dabovat Marek Vašut však v tuto chvíli není jisté.

Nový vzhled Dona Salieriho, Paulieho a Tommyho Angela.

Co se týče hry samotné, vývojáři lákají na věrnost předloze spolu se spoustou nových věcí. Kromě zcela nové grafiky, která z dosavadních screenshotů a “cinematic” traileru (ve kterém nebyl ukázán gameplay) vypadá skvěle, remake přinese rozšíření známého města Lost Heaven (které by mělo být živější) a také rozšíření příběhu. Upgradu se dočkají také samotné postavy, které se sice podobají originálu, ale především z důvodné rozdílné úrovně grafiky jsou poznat drobné rozdíly. Vývojáři také nechali znovu nahrát soundtrack, který původní verzi dodával nezapomenutelnou atmosféru. Zde je nicméně velký otazník v podobě licenovaných skladeb, protože na Steamu v původní verzí velká část soundtracku chybí právě z důvodu licencí. Je ale velmi pravděpodobné, že vývojáři tyto licence znovu nakoupí. Co se týče samotného obsahu ve hry, vývojáři odhalili motorky, které v původní hře chyběli a vypadají jak jinak než skvěle!

V remaku Mafie nás čeká novinka v podobě motorek.

V následujích měsicích nás jistě čeká spousta dalších novinek týkající se tohoto remaku a nemusíte se bát, že vám uniknout, protože o nich určitě budeme informovat! A jelikož se na hru velmi těšíme, jakmile hra výjde, můžete se těšit na recenzi!